I Wojewódzka Olimpiada Osób Niepełnosprawnych w Sanoku

05-05-2016

28 kwietnia 2016 r. nasza uczelnia była partnerem I Wojewódzkiej Olimpiady Osób Niepełnosprawnych, zorganizowanej przez Caritas Archidiecezji    Przemyskiej,  Urząd Miasta Sanoka oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sanoku.                                                                                                                             Imprezę rozpoczęto od uroczystego zapalenia olimpijskiego ognia. Towarzyszyły mu podniosłe dźwięki oraz owacja publiczności.

W olimpiadzie, która odbyła się na obiektach MOSiR Sanok, wzięło udział około 70 drużyn, w tym drużyna PWSZ Sanok w składzie:

Marian Barański (3 r. rolnictwo), Bożena Bosak (3 r. rolnictwo),  Izabela Kaciuba (2 r. praca socjalna), Patrycja Niemiec (3 r. rolnictwo),

Twardy Marta (3 r. pedagogika), Mariusz Zbierak (1 r. praca socjalna mgr).  Drużyny startowały w 7 konkurencjach:  dźwiganie sztangi leżąc,

slalom między pachołkami i strzał do bramki – unihokej, rzut do kosza, rzut woreczkiem do celu, rzut lotką do tarczy, wyścigi na balonach, przeciąganie liny.

Nasi studenci z pracy socjalnej zaangażowali się również jako wolontariusze w pomoc przy organizacji tego przedsięwzięcia za co serdecznie dziękujemy.  Zawody odbyły się w przyjaznej i  ciepłej atmosferze przy dźwiękach muzyki na żywo – występu orkiestry AVANTI.