Obóz szkoleniowo - integracyjny w Polańczyku

04-07-2016

Obóz szkoleniowo - integracyjny w Polańczyku

• W dniach 29.06-01.07.2016 r. w Polańczyku odbył się obóz szkoleniowo-integracyjny dla studentów PWSZ im. Jana Grodka w Sanoku posiadających orzeczenie o niepełnosprawności. W obozie wzięło udział 17 osób.
  •                W pierwszym dniu obozu studenci uczestniczyli w szkoleniu pt. ”Netykieta w Internecie”, prowadzonym przez mgr Ludmiłę Komardin - Pełnomocnika Rektora ds. studentów niepełnosprawnych PWSZ im. Jana Grodka w Sanoku. Celem szkolenia była prezentacja i dyskusja na temat internetowego savoir-vivru, czyli zbioru zasad właściwego zachowania w sieci. Jest to bardzo ważny temat, ponieważ przestrzeganie reguł netykiety pozytywnie wpływa na nasz wizerunek wśród internautów, poprawia skuteczność działań w sieci oraz ułatwia porozumienie się.
  • Po zakończeniu szkolenia studenci dyskutowali i wymieniali się doświadczeniami na temat ich praw oraz możliwości rozwoju, jakie oferuje Uczelnia wobec osób z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności.
  • Na koniec spotkania studentka Magdalena Bocheńska zaprezentowała swoje opowiadanie ,,Miłość i cud".
  • Wieczorem pogoda pozwoliła na zorganizowanie ogniska integracyjnego.
  •              W drugim dniu atrakcją był rejs statkiem po zalewie Solińskim oraz zwiedzenie pięknych okolic. Podczas ostatniego dnia obozu, odbyło się drugie szkolenie/warsztaty pt. „Wchodzę na rynek pracy”, prowadzone przez  doradcę zawodowego Panią Małgorzatę Dubis z WUP Rzeszów Oddział Zamiejscowy w Krośnie . „Wchodzę na rynek pracy” to także poradnictwo grupowe, które  miało na celu przygotowanie do świadomego i skutecznego poruszania się po rynku pracy, pobudziło do aktywności i kreatywności w poszukiwaniu pracy. Uczestnicy zajęć zapoznali się się z metodami poszukiwania pracy oraz z usługami świadczonymi przez Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie i inne instytucje runku pracy. Studenci nabyli praktyczną wiedzę związaną z przygotowaniem i sporządzaniem dokumentów aplikacyjnych, a także jak dobrze przeprowadzić rozmowę kwalifikacyjną. Podjęta dyskusja, umożliwiła wymianę poglądów i doświadczeń między słuchaczami oraz prowadzącą zajęcia.
  • Na obozie integracyjno-szkoleniowym panowała dobra atmosfera, studenci cieszyli się,  że pojechali,  że mogli zapomnieć o swoich problemach, że odpoczynek po sesji im się należał i szkoda, że obóz był tak krótki.
  •            „Cieszę się, że tutaj jestem, cieszę się, że jest dobra atmosfera i że w ogóle tutaj przyjechałam. Przynajmniej mogłam zapomnieć o swoich problemach. Lubię spotkania integracyjne. Chciałam bardzo ale to bardzo podziękować za wyjazd. Było cudownie. Za rok na pewno pojadę. – powiedziała jedna z uczestniczek wyjazdu.