Spotkanie przy Wigilijnym stole

21-12-2016

Szkolenie Aktywizacja osób niepełnosprawnych

16 grudnia 2016 roku odbyło się szkolenie Aktywizacja osób niepełnosprawnych połączone z Wigilijnym Spotkaniem Opłatkowym.

Rektor PWSZ doc. dr Elżbieta Cipora powitała w  imieniu władzy uczelni  wszystkich studentów i podkreśliła , że  to czas miłości, radości, refleksji .

Szkolenie poprowadził Powiatowy Urząd Pracy w Sanoku. Studenci dowiedzieli się, że w ramach rehabilitacji zawodowej Powiatowy Urząd Pracy udziela pomocy w zakresie:
- pośrednictwa pracy,
- poradnictwa zawodowego,
- szkoleń,
- stażu,
- prac interwencyjnych,
- jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej lub rolniczej albo wniesienie wkładu do spółdzielni socjalnej, zwrotu kosztów wyposażenia stanowiska pracy osoby niepełnosprawnej.

Interesująca była informacja  dla studentów na temat bonów dla osób do 30 roku życia:
 bon szkoleniowy, bon zatrudnieniowy,  bon na zasiedlenie,  bon stażowy.

Po szkoleniu zobaczyliśmy dwie prezentacje gości zagranicznych. Vitalij Palamarczuk student 1 roku kierunku nowe media, reklama , kultura współczesna przygotował prezentację o Ukrainie - swojej Ojczyźnie,  natomiast studentki  z Turcji  Merve Mutlu i Esma Bolat, które studiują w PWSZ w ramach programu Erasmus+  na kierunkach ekonomia i nowe media, reklama, kultura współczesna  ciekawie opowiedziały o Turcji pokazując sporo zdjęć ze swojego kraju.

Akademicki duszpasterz ksiądz Jacek Michno wygłosił słowo Boże. Po wysłuchaniu ewangelii uczestnicy spotkania podzielili się opłatkiem i dalsze spotkanie odbywało się w życzliwej atmosferze przy wigilijnym stole.