Równe prawa - równe obowiązki

07-11-2017

Zdobycie wykształcenia  wymaga od niepełnosprawnego o wiele więcej wysiłku i stwarza dużo więcej problemów niż w przypadku osób sprawnych, ale warto go podjąć.

Studenci z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności  PWSZ wzięli udział w spotkaniu organizacyjno-szkoleniowym  mającym na celu wspólne rozwiązywanie problemów, przed jakimi stoją osoby niepełnosprawne na uczelni i poza nią, a także zintegrowanie społeczności studentów. Mieli okazję zapoznać się  z rodzajem pomocy, na którą mogą liczyć podczas studiów oraz wypracować pomysły na przyszłe działania. Pełnomocnik rektora ds. studentów niepełnosprawnych Ludmiła Komardin przygotowała  prezentację "Netykieta w Internecie", z której studenci mogli się dowiedzieć, jak prawidłowo formułować i przygotowywać maile będące obecnie jedną z bardziej popularnych form komunikacji z wykładowcami. Spotkanie, które odbyło się przy poczęstunku, było okazją do dyskusji na najbardziej aktualne problemy, natomiast zaraz po nim pełnomocnik rektora ds. studentów niepełnosprawnych indywidualnie pomagała  rozwiązać problemy związane ze studiowaniem, i nie tylko, tej grupy studentów.