Turnus szkoleniowo - rehabilitacyjny

23-02-2010

W dniach 18-20.02. 2010 roku odbył się turnus szkoleniowo - rehabilitacyjny dla studentów niepełnosprawnych PWSZ w Rymanowie-Zdroju.
        Ogólną ideą jest  integracja studentów niepełnosprawnych. Sanatorium Stomil  ze swoim unikalnym mikroklimatem oraz
        nowoczesnym wyposażeniem „postawił na nogi’ studentów po sesji zimowej. Każdy student miał 3 zabiegi lecznicze dziennie,
       całodobową opiekę medyczną, zajęcia z muzykoterapii oraz z psychologiem, kurs pierwszej pomocy. Zaskoczyła wszystkich
       prezentacja poezji Krzysztofa Grabonia  (studenta niepełnosprawnego), jego tomiku poezji „Wschód i Zachód”.
      Zobaczyliśmy jak pasja  tworzy przewagę, pomaga  rad zeniu sobie w każdej sytuacji  i z tego wynika siła dobrych relacji między ludźmi.

W czasie turnusu  nie mogło zabraknąć  też części rozrywkowej. Wieczorek taneczny, pogaduszki w pokojach do późnych godzin nocnych,
       oglądanie  zimowej olimpiady, gdzie brał udział brat naszego kolegi . te i inne wrażenia z pewnością pozostaną  19 uczestnikom  na długo w pamięci.
       To był pierwszy turnus tego typu i który, mamy nadzieje, przyniósł ogromne korzyści. Była to doskonała okazja do nawiązania nowych znajomości,
        wymienienia się uwagami, informacjami, spostrzeżeniami. Pdobne wyjazdy planujemy organizować po każdym semestrze akademickim.