Rok 2003

25-06-2008

24 listopad 2003
Promocja pierwszego numeru Zeszytów Naukowych, wydanego w ramach serii wydawniczej PWSZ w Sanoku. Spotkanie z autorami artykułów odbyło się w Miejskiej bibliotece Publicznej w Sanoku.

30 pażdziernik 2003
Uroczyste otwarcie Instytutu Mechaniki i Budowy Maszyn.

4 październik 2003
Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2003/2004. Wykład inauguracyjny pt. "Pielęgniarstwo przyszłości" wygłosiła Dziekan Wydziału Pielęgniarstwa i Nauki o Zdrowiu Akademii Medycznej w Lublinie prof. dr. hab. Irena Wrońska.
Naukę rozpoczyna 1015 studentów w tym 604 studentów I roku na studiach dziennych (414) i zaocznych (190) .

15 wrzesień 2003
Wybory drugiego prorektora: dotychczasowe stanowisko prorektora ds. dydaktyki objął dr Tomasz Chomiszczak, prof. PWSZ, a nowo utworzone stanowisko prorektora ds. rozwoju i nauki dr Marek Paluch , prof. PWSZ.

10 - 11 lipiec 2003
Prowadzony jest nabór na I rok studiów w na specjalności już istniejące (język polski, język i kultura rosyjska, język i kultura słowacka, język i kultura ukraińska, kulturoznawstwo, edukacja muzyczna i edukacja plastyczna) oraz na nowo otwarte kierunki : pielęgniarstwo i mechanika i budowa maszyn.

czerwiec 2003
Pierwsza edycja konkursu plastycznego pt. "Mój Sanok, moje Bieszczady" zorganizowanego przez dra Antoniego Nikla i dra Marka Olszyńskiego z Zakładu Edukacji Plastycznej.

17 czerwiec 2003
Wybory Rektora PWSZ w Sanoku. W przeprowadzonych przez Senat PWSZ wyborach rektorem wybrana została prof. dr hab. Halina Mieczkowska, filolog, slawista z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

5 czerwiec 2003
Rezygnacja dra Józefa Wróbla z pełnionej funkcji rektora PWSZ.

15 maj 2003
Wykład z cyklu Goście Kolegium Sanockiego pod tytułem "Trening twórczości literackiej" wygłosił prof. dr hab. Stanisław Jaworski z UJ.

2 - 3 kwiecień 2003
Dni otwarte organizowane przez Samorząd Studencki .

2 kwiecień 2003
Minister Edukacji Narodowej i Sportu nadaje Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Sanoku uprawnienia do prowadzenia wyższych studiów zawodowych na kierunku pielęgniarstwo (Decyzja z dnia 2.04.2003r., znak DSW-2-BR-40002-39/03)

2 kwiecień 2003 Minister Edukacji Narodowej i Sportu nadaje Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Sanoku uprawnienia do prowadzenia wyższych studiów zawodowych na kierunku mechanika i budowa maszyn (decyzja z dnia 2.04.2003r., znak DSW-2-BR-40002-38/03)
/Decyzja str.1, Decyzja str.2 /

marzec 2003 Wizyta ambasadora pełnomocnego Republiki Słowackiej, pani Magdy Vasariovej - spotkanie ze studentami i pracownikami oraz władzami Uczelni.

4 marzec 2003
Dwie wystawy "Dawny Drohobycz" oraz "Miasto - 60 lat po temu ..." i prelekcje "Z Schulzem i o Schulzu". Impreza zorganizowana przez PWSZ oraz UM w Sanoku. W siedzibie PWSZ odbyło się spotkanie z autorami wystawy oraz wykłady prof. dra hab. Jerzego Jarzębskiego z UJ pt. "W sklepie u starego Jakuba - w głąb poezji Brunona Schulza" oraz dr Wiery Meniok " Kreacyjno-interpretacyjne horyzonty w twórczości Brunona Schulza".

luty - marzec 2003
Wystawa prac plastycznych (rysunek, grafika i rzeźba) artystów - pedagogów sanockiej PWSZ w galerii "Na jaskółkach" w Sanockim Domu Kultury.

16 styczeń 2003
Wykład z cyklu Goście Kolegium Sanockiego pod tytułem "Inna Europa. Rumunów potyczki z historią i współczesnością " wygłosił dr Kazimierz Jurczak z UJ, były konsul RP w Rumunii.