Rok 2004

25-06-2008

14 październik 2004
Uchwałą Nr 957/2004 Prezydium Państwowej Komisji Akredytacyjnej ocenia pozytywnie jakość kształcenia na poziomie zawodowym na specjalności "język polski" w Instytucie Slawistyki Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Sanoku.

2 październik 2004
Rozpoczęcie nowego roku akademickiego 2004/2005 - czwartego w historii Uczelni, a zarazem pierwszego, podczas inauguracji którego wręczono dyplomy absolwentom PWSZ. Wykład inauguracyjny na temat krajowych zasobów energii elektrycznej wygłosił Rektor Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukaszewicza Pan prof. dr. hab. inż. Tadeusz Markowski.

16 - 18 wrzesień 2004
Robocze seminarium polsko - słowackie na temat współpracy transgranicznej w systemie szkolnictwa wyższego, zorganizowane przez Departament Współpracy Międzynarodowej Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu RP oraz Ministerstwo Szkolnictwa Wyższego Republiki Słowackiej, przy współudziale Zakładu Filologii Słowackiej PWSZ i Katedry Filologii Słowackiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

10 wrzesień 2004
Minister Edukacji Narodowej i Sportu na wniosek Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku przyporządkowuje specjalność zawodową: "edukacja plastyczna" do kierunku "edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych" (decyzja z dnia 10.09.2004r., znak: DSW-2-KP-4002-53/04).
/Decyzja str.1, Decyzja str.2 /

10 wrzesień 2004
Minister Edukacji Narodowej i Sportu na wniosek Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku przyporządkowuje specjalność zawodową: "edukacja muzyczna" do kierunku "edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej" (decyzja z dnia 10.09.2004r., znak: DSW-2-KP-4002-52/04).
/Decyzja str.1, Decyzja str.2 /

12 - 13 lipiec 2004
Prowadzony jest nabór na I rok studiów na rok akademicki 2004/2005 na specjalności: język polski, język i kultura rosyjska, język i kultura słowacka, język i kultura ukraińska, kulturoznawstwo, edukacja muzyczna i edukacja plastyczna oraz kierunki: pielęgniarstwo i mechanika i budowa maszyn.

3 czerwiec 2004
Polsko - słowacka konferencja naukowa "Wspólne dziedzictwo literackie" zrealizowana w ramach projektu PHARE.

28 maj 2004
Wizyta pochodzącego z Sanoka powieściopisarza, dramaturga i poety Mariana Pankowskiego. Odczyt Pt. "Na brukselskiej slawistyce, czyli polonistyka na obczyźnie" wygłoszony dla studentów i wykładowców PWSZ.

28 maj 2004

20 - 22 maj 2004
Juwenalia PWSZ. W programie między innymi: symboliczne przekazanie studentom kluczy do miasta przez Burmistrza, program artystyczny oraz koncerty zespołów muzycznych.

18 - 19 maj 2004
Wizyta Państwowej Komisji Akredytacyjnej w Zakładzie Języka Polskiego PWSZ.

18 maj 2004
Porozumienie zawarte pomiędzy Politechniką Rzeszowską i Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Sanoku w sprawie współpracy w ramach kierunków i specjalności realizowanych w PRz.
Porozumienie podpisali prof. dr hab. inż. Tadeusz Markowski Rektor Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza i dr hab. Halina Mieczkowska, profesor PWSZ Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sanoku.

14 - 15 maj 2004
Sanocka onkologiczna konferencja naukowa "Jak żyć z chorobą nowotworową" zorganizowana przez Instytut Pielęgniarstwa Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sanoku pod patronatem Burmistrza Miasta Sanoka i Starosty Powiatu Sanockiego.
/Zaproszenie na konferencję str.1, Zaproszenie na konferencję str.2 /

14 maj 2004
Minister Zdrowia decyzją Nr 5/2004 udziela akredytacji dla kierunku kształcenia: pielęgniarstwo w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Sanoku.
/Certyfikat/

28 - 30 kwiecień 2004
Konkurs recytatorski Pt. "Niektórzy lubią poezję" zorganizowany dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz studentów.

20 - 21 kwiecień 2004
Dni otwarte zorganizowane przez Samorząd Studencki, w ramach których zainteresowani mieli okazję zorientować się w ofercie Uczelni, zapoznać się z programem nauczania, formami i metodami pracy, porozmawiać ze studentami, a nawet uczestniczyć w zajęciach.

6 kwiecień 2004
Porozumienie zawarte pomiędzy Rektorem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sanoku dr hab. Haliną Mieczkowską a Komendantem Powiatowej Policji w Sanoku mł. Insp. mgr. Januszem Pleśniałem w sprawie współpracy w zakresie przeciwdziałania narkomanii, zagrożeniom terrorystycznym na terenie Uczelni oraz ochrony osób i mienia PWSZ w Sanoku.

2 kwiecień 2004
Szkolenie przewodnickie "Pogranicze polsko - ukraińskie od końca XVIII w. do I wojny światowej", które prowadził prof. dr hab. Zdzisław Budzyński - profesor Uniwersytetu Rzeszowskiego.

17 marzec 2004
Wykład z cyklu Goście Kolegium Sanockiego Pt. "Odkrywanie Europy: od idei do zmiennej rzeczywistości część II" wygłosił Maciej Miśkowiec Radca Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

19 luty 2004
Wizyta Pani Konsul generalny Republiki Słowackiej Janki Burianowej - spotkanie z pracownikami Zakładu Języka i Kultury Słowackiej oraz władzami Uczelni.

31 styczeń 2004
Wykład z cyklu Goście Kolegium Sanockiego Pt. "Odkrywanie Europy: od idei do zmiennej rzeczywistości " wygłosił Maciej Miśkowiec Radca Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

30 styczeń 2004
Porozumienie zawarte pomiędzy Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku a Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Sanoku w sprawie współpracy w zakresie udostępniania zbiorów bibliotecznych studentom PWSZ w ramach wypożyczeń bibliotecznych.

23 styczeń 2004
Porozumienie zawarte pomiędzy Muzeum Historycznym w Sanoku a Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Sanoku w sprawie współpracy w zakresie udostępniania zbiorów bibliotecznych studentom PWSZ w ramach wypożyczeń bibliotecznych.

12-13 styczeń 2004
Wizytacja Krajowej Rady Akredytacyjnej Szkolnictwa Medycznego na kierunku pielęgniarstwo w państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Sanoku.