Rok 2005

25-06-2008

15 grudzień 2005
Uroczyste spotkanie opłatkowe w auli Instytutu Rolnictwa.

28 listopad 2005
Międzynarodowa konferencja " Zapobieganie oraz kontrola zanieczyszczeń wód i gleb rejonu przygranicznego Polski i Ukrainy" zorganizowana przez Instytut Rolnictwa sanockiej Uczelni oraz Zespół Szkół im. II Czechosłowackiej Brygady Spadochronowej w Nowosielcach pod patronatem Starosty Sanockiego. Konferencja sfinansowana z funduszy unijnych PHARE.

18 listopad 2005
Spotkanie naukowe, na którym wykład wygłosił dr nauk historycznych Władimir Iwanowicz Borysenko z Moskiewskiego Instytutu Języka Rosyjskiego im. A. Puszkina. Temat wykładu " Kształtowanie tolerancji i zapobieganie ekstremizmowi w społeczeństwie rosyjskim".

7 październik 2005 roku
Uroczysta inauguracja roku akademickiego - piątego w historii Uczelni, połączona z uroczystym otwarciem nowego obiektu dydaktycznego budynku Arsenału, mieszczącego Instytut Rolnictwa.
Wykład inauguracyjny pt. "Okrywa roślinna gleby a zasoby wodne Polski" wygłosił prof. dr hab. Mirosław Kasperczyk z Akademii Rolniczej im. H. Kołłątaja w Krakowie.
/Zaproszenie na inaugurację/
/Foto galeria/

1 - 2 październik 2005
Studenci PWSZ im. Jana Grodka w Sanoku wzięli udział w II Ogólnopolskich Zawodach Sprawnościowo - Obronnych Młodzieży Akademickiej "Military Żak 2005", które odbyły się w Wyższej Szkole Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie.

12 - 13 wrzesień 2005
Prowadzony jest po raz pierwszy nabór na kierunek rolnictwo, w związku z uzyskaniem decyzji MENiS na otwarcie tego kierunku.

15 lipiec 2005
Minister Edukacji Narodowej i Sportu nadaje Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku uprawnienia do prowadzenia wyższych studiów zawodowych na kierunku rolnictwo (decyzja z dnia 15.7.2005 r., znak DSW-2-MR-40002-172/05)
/Decyzja str.1, Decyzja str.2 /

11 - 12 lipiec 2005 Prowadzony jest nabór na I rok studiów na rok akademicki 2005/2006 na specjalności i kierunki: filologia polska, filologia rosyjska, filologia słowacka, filologia ukraińska, kulturoznawstwo, edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej i edukacja artystyczna w zakresie sztuki plastycznej, pielęgniarstwo oraz mechanikę i budowę maszyn.

24 - 25 czerwiec 2005
Sanocka Onkologiczna Konferencja Naukowa "Jakość życia pacjentów z chorobą nowotworową".

8 czerwiec 2005
Minister Edukacji Narodowej i Sportu na wniosek Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku przyporządkowuje specjalności zawodowe: " język i kultura słowacka", " język i kultura rosyjska", " język i kultura ukraińska" z jednoczesną zmianą nazw specjalności na odpowiednio " filologia słowacka", filologia rosyjska", "filologia ukraińska" do kierunku " filologia" (decyzja z dnia 8.06.2005r., znak: DSW-2-BR-4002-135/05).

8 czerwiec 2005
Minister Edukacji Narodowej i Sportu na wniosek Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku przyporządkowuje specjalność zawodową: " kultura krajów karpackich" do kierunku "kulturoznawstwo" (decyzja z dnia 8.06.2005r., znak: DSW-2-BR-4002-134/05).

8 czerwiec 2005
Minister Edukacji Narodowej i Sportu na wniosek Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku przyporządkowuje specjalność zawodową: "język polski" do kierunku "filologia polska" (decyzja z dnia 8.06.2005r., znak: DSW-2-BR-4002-133/05).

19 maj 2005
PWSZ im. Jana Grodka gościła wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego Janusza Onyszkiewicza, który wygłosił wykład pt. "Polska w Unii Europejskiej".

12 - 14 maj 2005
Odbywają się Juwenalia zorganizowane przez Samorząd Studencki.

17 - 20 kwiecień 2005
Konferencja Grupy Roboczej ds. Edukacji i Wymiany Młodzieży Polsko - Słowackiej Międzyrządowej Komisji ds. Współpracy Transgranicznej.

26 styczeń 2005
Rozporządzenie Ministra Edukacji i Sportu w sprawie przekształceń w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Sanoku. Dokonano zmiany nazwy na Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Grodka w Sanoku (Dz.U. Nr 25, poz. 207).

21 styczeń 2005
Uroczystość Symboliki Zawodu Pielęgniarskiego zorganizowana przez studentów II roku Instytutu Pielęgniarstwa.