Rok 2007

25-06-2008

19.12.2006 i 16.01.2007
W Instytucie Pielęgniarstwa PWSZ im. Jana Grodka w Sanoku w ostatnim czasie miały miejsce dwa szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Pierwsze z nich miało miejsce 19.12.2006 r. i wzięła w nim udział 26 osobowa grupa uczniów II Liceum Ogólnokształcącego. Kolejne odbyło się 16.01.2007 r. uczestniczyła w nim grupa 29 osób (również uczniów II LO).
Szkolenia te przygotowane i prowadzone są przez nauczycieli akademickich Instytutu. Szkolenia te przeznaczone są dla młodzieży sanockich szkół średnich zrzeszonych w Powiatowym Centrum Wolontariatu w Sanoku.
W ich trakcie licealiści uczestniczyli w zajęciach warsztatowych z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Młodzież uczyła się m.in. rozpoznawać zatrzymanie oddechu, a także podejmować oraz prowadzić resuscytację krążeniowo - oddechową u dorosłych i u dzieci. Każdy uczestnik warsztatów miał możliwość prowadzenia resuscytacji na fantomie.